قالب استاندارد Word برای تایپ متون ترجمه شده (نسخه ۳٫۶)

قالب استاندارد Word

کلیه همکاران موظفند با استفاده از قالب استاندارد Word مرکز خدمات ترجمه و نگارش محتوای Trans24 نسبت به تایپ متون ترجمه شده اقدام نمایند.

نکته مهم: مزیت قالب فوق این است که هر بار آنرا باز کنید، فایل بی نام و نشان جدیدی برای شما باز کرده و آن فایل را بدون هرگونه تغییر در قالب اصلی ذخیره می کنید. بدین ترتیب نیاز نیست هر بار فایل قالب را پاک کرده و مجدداً در آن بنویسید. لذا فایل قالب را در جایی مثل Desktop ویندوز ذخیره کرده و هر بار نیاز داشتید آنرا باز کنید تا فایلی جدید از روی تنظیمات قالب برای شما ایجاد کند و سپس فایل را با نام دلخواه ذخیره نمائید.

برای استفاده صحیح از قالب استاندارد Word یاد شده به موارد ذیل توجه فرمائید:

برای استفاده از این قالب به نرم افزار Word نسخه ۲۰۰۷ به بعد نیاز دارید. لذا درصورتیکه این نرم افزار را ندارید، لازم است بسته نرم افزاری Office خود را ارتقا دهید.

قالب یاد شده با بهره گیری از استایل های از پیش آماده و تنظیم شدهف کار شما را به مراتب آسان می نماید.

قالب استاندارد Word برای ترجمه مقاله و فهرست بندی بر اساس شیوه نامه پایان نامه

قالب استاندارد Word برای ترجمه مقاله و فهرست بندی بر اساس شیوه نامه پایان نامه

 

برای استفاده از قالب استاندارد Word طراحی شده توسط Trans24، متن را مطابق معمول به شیوه عادی نوشته و با انتخاب آن (هایلایت کردن آن با ماوس)، به شرح ذیل عمل کنید:

  • برای تیتر یا عنوان اصلی مقاله از گزینه “عنوان اصلی” استفاده نمائید. استفاده از این گزینه خط قرمز رنگی را زیر عنوان متن شما قرار داده و عنوان را وسط چین می کند.
  • برای عناوین اصلی از گزینه “عنوان ۱” استفاده نمائید؛
  • برای عناوین زیرمجموعه عنوان ۱، از گزینه “عنوان ۲” استفاده نمائید؛
  • برای عناوین زیرمجموعه عنوان ۲، از گزینه “عنوان ۳” استفاده نمائید؛
  • برای بالانویس جداول و زیرنویس تصاویر، از گزینه “جدول/تصویر” استفاده نمائید که به صورت خودکار، متن بالانویس یا زیرنویس را در اندازه مجاز قرار داده و وسط چین می کند.

در صورت بروز هرگونه مشکل در استفاده از قالب یاد شده، از فرم زیر برای طرح سؤال استفاده نمائید تا سؤالتان در همین صفحه پاسخ داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *